VirRat Ranking TULOKSET 2023

VirRat Ranking TULOKSET 2023

VirRat Ranking tulokset 2023

Seuran omat ratsastajat ovat keränneet ranking -pisteitä kaikista seuran omista vuoden 2023 aikana järjestetyistä kilpailuista. Ranking on ollut ratsastajakohtainen eli ratsastaja on voinut kerätä pisteitä useammalla kuin yhdellä hevosella kauden aikana. Pisteitä on kuitenkin voinut saada yhdessä kilpailussa yhdestä luokasta / radasta eli jokaisesta kilpailusta ranking -pisteet on laskettu ratsastajan parhaan tuloksen mukaan. Pisteitä on jaettu joka luokan 5 parhaalle ratsastajalle tai estekilpailuissa A.0.0 arvostelulla ratsastetuissa luokissa kaikille puhtaan radan suorittaneille ratsastajille. Mikäli edellä mainitussa luokassa on ollut mahdollista hypätä kahdella korkeudella, on ratsastaja voinut saada ranking -pisteet vain yhdestä suorituksesta.

Palkitseminen

Hallituksen päätöksellä rankingissa palkitaan vuonna 2023 5 parasta ratsastajaa. Palkintojen jako suoritetaan pikkujunnujen pikkujoulujen yhteydessä 21.12.2023 klo 19.00 Mallatin Ratsutilan maneesissa