Virtain Ratsastajien hallitus 2021 ja palkitut 2020

Virtain Ratsastajien hallitus 2021 ja palkitut 2020

Seuran syyskokous järjestettiin 29.11.2020 Mallatin Ratsutilan maneesissa. Vuodelle 2021 valittiin hallitukseen jatkokaudelle: Kati Mallat, Kati Mäntysalmi, Heidi Haapamäki, Oili Kangasaho, Hannakaisa Raiskinmäki ja Elina Rintala. Uusina valittiin hallitukseen Riittamaija Ristilä, Tiina Heikkilä, Jenni Välimäki sekä Jenni Kammonen. Kati Mallat jatkaa puheenjohtajana, uusi hallitus järjestäytyy alkuvuodesta.

Syyskokouksen yhteydessä palkittiin seuranmestarit ruusukkein, jaettiin Koillis-Satakunnan sähkön sponsoroiman VirRat Cup -sarjakilpailun palkintolahjakortit sekä muistettiin ansioituneita seuran jäseniä. Hyvän työn pokaalin sai Juha Kaleva. Avuliaasta ja positiivisesta toiminnasta tallilla kunniakirjan sai Jadessa Niininen, nousujohteisesta kehityksestä kaudella 2020 Anniina Mallat. Lisäksi muistettiin Jenny Autiota työstä ratsastuskoulutoiminnan eteen.